KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193491

nr 1419 3491

Rune Persson

(1914-1990), Sverige

Oljemålning, Fri kopia efter Renoir. Signerad. Olja på duk på pannå, 29x21, yttermått inklusive ram: 35x26 cm

Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.

Utrop:

400 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 september 2021
kl 18:23:42

Rune Persson

Läs mer om Rune Persson