KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193491
nr 1419 3491
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Fri kopia efter Renoir. Signerad. Olja på duk på pannå, 29x21, yttermått inklusive ram: 35x26 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:23:42
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
250 kr
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson